Aktualizovaná Porsche Panamera vytvořila rekord
Zprávy

Porsche prokázalo silný potenciál nové Panamery ještě před světovou premiérou: s mírně maskovaným testovacím pilotem sériového vozu Lars Kern (32) absolvoval kompletní prohlídku legendárního Nurburgringu Nordschleife z 20 832 km přesně za 7: 29,81 minuty . V oficiálním žebříčku Nürburgring GmbH, tentokrát notářsky ověřeném, se již jedná o nový rekord v kategorii služebních vozů.

"Vylepšení podvozku a hnacího ústrojí nové Panamery bylo cítit během celého turné na nejnáročnějším závodním okruhu světa," řekl Kern. „Zejména v úsecích Hatzenbach, Bergwerk a Kesselchen zůstal nový elektromechanický stabilizační systém trvale účinný a zajistil Panameře neuvěřitelnou stabilitu navzdory nerovnému povrchu trati. Na Schwedenkreuz získal vůz zlepšenou příčnou dynamiku a zvýšenou přilnavost s novými sportovními pneumatikami Michelin. Tam jsem dosahoval takových rychlostí v zatáčkách, že bych ani nevěřil, že je to s Panamerou možné.

Ještě více vylepšení v oblasti pohodlí a sportovního vyžití

„Panamera byla vždy jak exkluzivním silničním sedanem, tak skutečným sportovním vozem. U nového modelu jsme to ještě zdůraznili,“ řekl Thomas Frimout, viceprezident produktové řady Panamera. „Spolu se zvýšeným výkonem motoru se zlepšila také stabilita v zatáčkách, ovládání karoserie a přesnost řízení. Z těchto vylepšení těží jak pohodlí, tak výkon. Rekordní kolo je toho působivým důkazem."

S venkovní teplotou 22 stupňů Celsia a teplotou trati 34 stupňů Celsia zahájil Lars Kern 13. července 49 kolo ve 24:2020 a cílovou čáru překonal za 7:29,81 minuty. Rekordní Panamera byla vybavena závodním sedadlem a ochranou pilota. Notář také potvrdil sériový stav stále maskovaného čtyřdveřového sedanu, který bude mít světovou premiéru na konci srpna. Sportovní pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2, speciálně vyvinuté pro novou Panameru a použité pro rekordní kolo, budou k dispozici jako volitelná výbava po uvedení na trh.

Přibližně o 13 sekund rychlejší než jeho předchůdce

Rekordní turné zdůrazňuje celková vylepšení druhé generace Panamery. V roce 2016 objel Lars Kern trať v regionu Eifel za 7 minut 38,46 sekund s Panamera Turbo o výkonu 550 koní. Tento čas byl dosažen na tehdy obvyklé vzdálenosti pro rekordní pokusy na kolo 20,6 kilometru - tedy bez nátahu asi 200 metrů na tribuně č. 13 (T13). V souladu s novými předpisy Nürburgring GmbH se nyní měří časy na kolo na celé délce Nordschleife 20 832 km. Pro srovnání, Lars Kern a nová Panamera zdolali hranici 20,6 km za 7:25,04 minuty. Rekordní kombinace auta a řidiče tak byla zhruba o 13 sekund rychlejší než před čtyřmi lety.