Churchillovo auto do aukce
Zprávy

Churchillovo auto do aukce

Churchillovo auto do aukce

Po Churchillovi cestoval Daimler do USA, Německa, Velké Británie a nějakou dobu patřil i íránskému princi.

Daimler DB1939 Drophead Coupe z let 18 a 1944 používal britský premiér během volebních kampaní v letech 1949 a 400,000 a očekává se, že se prodá v aukci v Brooklands v prosinci 4 XNUMX za XNUMX XNUMX $.

Kvůli druhé světové válce bylo vyrobeno pouze osm z navrhovaných 23 es DB18 Drophead Coupe plánovaných na rok 1939, z nichž čtyři byly zcela zničeny během Blitz, pátý byl tak těžce poškozen, že byl odepsán, a místo pobytu dvou je neznámý. Podvozek 49531 zůstává jediným nalezeným modelem z roku 1939, který přežil.

Po Churchillovi cestoval Daimler do USA, Německa, Velké Británie a nějakou dobu patřil i íránskému princi. Německý restaurátor E. Tiesen z Hamburku utratil 192,000 XNUMX dolarů za restaurování vozu se stříbrnou a černou karoserií, třípolohovou kabrioletovou kapotou, zelenými koženými sedadly, dřevěnou palubní deskou a přístroji Jaeger.

DB18, který sjel z montážní linky ve stejném roce, kdy Brooklands přestal závodit, dosáhl maximální rychlosti 122 km/h a zrychlení z 0-80 km/h za 17.9 sekund.

Přestože má DB18 manuální převodovku, vůz používá čtyřstupňovou převodovku Wilson Pre-selector v tandemu se setrvačníkem Daimler Fluid, což umožňuje řidiči manuálně zvolit další dostupný převodový stupeň před použitím „řadicího pedálu“ k přeřazení.

Přidat komentář