Testovací jízda Shell Eco-marathon 2007: nejvyšší účinnost
Testovací jízda

Mezi vítězi letošního Shell Eco Marathonu patřily týmy z Dánska, Francie, Nizozemska a Norska. Vysoký počet úspěšných týmů odráží rostoucí význam akce, které se zúčastnilo rekordních 257 účastníků z 20 zemí.

„Vynikající výsledky účastníků jsou skutečným důkazem rostoucího nadšení, které nová generace inženýrů vkládá do řešení výzev energetické účinnosti a dosažení udržitelné budoucnosti,“ řekl Matthew Bateson, manažer komunikace Shell pro Evropu.

Prototypy

Tým La Joliverie z Petrohradu. Poté, co překonal překážku 3 km, Joseph opět vyhrál prototypový závod na Shell Eco-Marathon. Francouzský tým, který vyhrál závod 000 roku, zvítězil s benzínovým spalovacím motorem a udržel si nejlepší výkon i v poslední den závodu. Studenti z Joseph zaznamenali výsledek 2006 km na litr paliva a dokázali tak překonat své nejsilnější konkurenty ESTACA Levallois-Perret, také z Francie (3039 km na litr), a tým Tampere University of Technology, Finsko (2701 km na litr).

Tým z Ecole Polytechnique Nantes (Francie) dosáhl nejlepšího výsledku v soutěži prototypů vodíkových článků. Francouzskému týmu se podařilo překonat 2797 2716 km s ekvivalentem jednoho litru paliva a s velmi malým náskokem předjet své německé konkurenty Hochschule Offenburg z University of Applied Sciences (XNUMX XNUMX km s ekvivalentem jednoho litru paliva) a tým Chemnitz University of Technology. km odpovídá jednomu litru paliva). V letošním ročníku Shell Eco-Marathon úspěšně soutěžily tři prototypy na solární pohon, v nichž zvítězil francouzský tým z Lycée Louis Pasquet.

Kategorie „Městské koncepty“

DTU Roadrunners jsou dvojnásobným vítězem v kategorii Urban Concepts na Shell Ecomarathon. Tým Dánské technologické univerzity vyhrál nejen třídu spalovacích motorů, ale získal také cenu Urban Climate Protection Concepts. Své vítězství oslavil s účastníky z De Haagse Hogeschool, kteří získali první místo ve třídě vodíkových prvků.

Speciální ceny

Letošní Shell European Eco-Marathon představoval technické inovace a vylepšení designu, bezpečnosti a komunikace. Nespornou hvězdou slavnostního předávání cen byl tým na univerzitě Ostfold Halden University College v Norsku, který soutěží v kategorii Urban Concepts. Konstrukce vozu norského týmu připomíná staré závodní auto a zaujala porotu svou praktičností a skutečnou možností sériové výroby modelu. Tým na Ostfold University College Halden se umístil na prvním místě v SKF Design Award se španělskými studenty IES Alto Nolan Barredos-Asturias a skončil na druhém místě za týmem Proto 100 IUT GMP z Toulouse v nejudržitelnější ceně za design.

Norský tým byl také oceněn cenou Shell Communications Prize a v úsilí o dodržování předpisů bezpečnosti se umístil na druhém místě v soutěži Autosur Security Award. Vítězem v kategorii Bezpečnost Shell Eco-Marathon se stal tým francouzské vysoké školy Roger Claustres, Clermont-Ferrand. Cena Bosch Innovation Award byla udělena týmu Polytechnické univerzity v Miláně. Italský tým zaujal porotu designem odstředivé spojky vozu.

Sociální cenu získal AFORP Drancy ve Francii za organizaci různých rekreačních vzdělávacích iniciativ, včetně inspirativní hry Eco Marathon pro všechny běžce.

„Shell Eco-marathon 2007 skutečně dokázal předvést skutečné vozy navržené a prezentované studentskými týmy, aby ukázaly, jak přenést energii, technologie a inovace do budoucnosti,“ dodal Matthew Bateson.