Proč by Daniel Ricciardo mohl být znovu vítězem Formule 1: Náhled sezóny Formule 2021 1
Zprávy

Může být Daniel Ricciardo znovu na stupních vítězů?

Daniel Ricciardo s sebou přináší naděje národa, protože sezóna F1 začíná tento víkend v Bahrajnu – všichni ho chceme vidět pít šampaňské ze svých závodních bot znovu na pódiu.

Tento 31letý jezdec nevyhrál s Monakem v roce 2018 Grand Prix a po dvou hubených letech, kdy se snažil proměnit Renault ve vítěze, udělal další krok vpřed, tentokrát s McLarenem.

Na papíře se to může zdát jako zvláštní krok, přechod z programu podporovaného továrnou na soukromý tým, který musí platit za své motory, ale McLaren je tým na vzestupu, který se snaží vrátit do svých slavných časů a vyhrát oba závody. a mistrovství. , což je také Riccardův cíl.

První příznaky jsou příznivé pro obě strany. McLaren zažívá nejlepší sezónu za poslední roky, skončil třetí v poháru konstruktérů a přešel z nejméně konkurenceschopného motoru (Renault) na nejkonkurenceschopnější (Mercedes-AMG). Zdá se, že Ricciardo se dobře adaptoval na nové podmínky a dosáhl konkurenceschopných výsledků v předsezónním testování.

Jaké jsou tedy jeho šance na vítězství v závodě? Je to možné, ne pravděpodobné. Formule 1 je hra jemné evoluce, jejímž cílem je zacelit mezery, takže je nepravděpodobné, že se McLaren dostane před Mercedes-AMG a Red Bull Racing.

Jak jsme však viděli v předchozích letech, Ricciardo je jedním z nejlepších jezdců na startovním roštu, neustále předvádí zdánlivě nemožné předjížděcí manévry, aby svůj vůz překonal.

Pokud budou mít Mercedes a Red Bull špatný den, Ricciardo bude mít lepší pozici, aby mohl zaútočit, nebo by mohl pokračovat ve své žhavé formě v Monaku, kde mohou zkušenosti a dovednosti porazit vůz.

Nebuďte překvapeni, když uvidíte Ricciardův široký úsměv na dráze v roce 2021.

Aktuální šampion nebo Mladý býk

Výzva o titul se rýsuje jako možná klasika, úřadující šampion Lewis Hamilton chce ke svému jménu přidat rekordní osmý jezdecký titul, i když mladá superstar Red Bullu Max Verstappen „vyhrál předsezónní testy a prahne po svém prvním koruna."

Toto je bitva mezi úřadujícím prezidentem a jeho dědicem. Hamilton se stal nespornou legendou F1 a vyhrál šest titulů v řadě. Zatímco Verstappen přišel do F1 jako fenomenální teenager a pomalu odstraňoval drsné hrany, aby proměnil syrový talent v neúprosnou rychlost.

Navzdory tomu, že byl upřednostňován Mercedesem kvůli jeho nedávné dominanci ve sportu, přežil tři dny testování a začal sezónu na zadní noze. Red Bull Racing mezitím prožil tři dny bez problémů a skončil s nejrychlejším časem na kolo.

To dělá z Verstappena favorita pro tento víkend, ale Mercedes určitě vrátí úder, takže nás čeká epický souboj sezóny mezi dvěma nejrychlejšími jezdci planety.

Může se Ferrari vrátit?

Je zřejmé, že rok 2020 byl pro většinu lidí špatným rokem a všichni bychom na něj rádi zapomněli. Po sportovní stránce by Ferrari určitě nejraději vymazalo loňský rok z paměti.

V minulé sezóně byl italský tým po léta nejbližším soupeřem Mercedesu a rozpadl se, nejen že nedokázal vyhrát závod, ale také nezískal tři umístění na stupních vítězů a propadl se na šesté místo v poháru konstruktérů za soukromé týmy McLaren a Racing Point.

Nyní se tým zaměřuje na to, aby se stal konkurenční silou. Za tímto účelem byl čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel po několika letech poklesu vyhozen a nahrazen mladším Carlosem Sainzem Jr. Bude partnerem vysoce medializovaného Charlese Leclerca, aby se pokusil dát Ferrari nový začátek a vedl tým vpřed. s tím, co by mělo existovat konkurenční vnitrotýmové soupeření.

Aston Martin je zpět

Vettel, vyhozený z Ferrari, našel novou práci: vést Aston Martin zpět do F1 po více než 60leté absenci. Britskou značku nyní vlastní kanadský obchodník Lawrence Stroll, který je odhodlán z ní udělat skutečnou konkurenci Ferrari, Porsche a společnosti na trhu superaut i na závodním okruhu. Chtěl také pomoci v kariéře svého syna v F1 a Lance Stroll bude Vettelovi partnerem v novém továrním týmu Aston Martin.

Ve skutečnosti to není nový tým, je to jen rebranding (a další investice) na tým dříve známý jako Racing Point.

V roce 2020 byl v dobré kondici, s vozem nazvaným „Mercedes Pink“ (kvůli jeho laku a zdánlivě kopírovanému designu Mercedesu) vyhrál Grand Prix Bahrajnu a tři umístění na stupních vítězů, což Vettela přimělo udržet si dobrou formu. a pomozte Astonu Martin získat náskok před jejich bývalým italským týmem na trati i mimo ni.

Alonso, Alpine a budoucí australský kandidát F1

Formule 1 je evidentně návyková, a tak není divu, že někteří jezdci tu zůstávají tak dlouho, jak jen mohou. Bývalý mistr světa Fernando Alonso se pokusil odejít, ale nemohl zůstat stranou a po dvouleté pauze se vrátil do kategorie.

Španěl pojede za Alpine, bývalý tým Renault, který byl přejmenován, aby pomohl Alpine stát se vážným hráčem ve světě výkonu. Alonso není v Renaultu/Alpine nový, byl s týmem, když vyhrál své tituly, ale to bylo v letech 2005-06, takže se od té doby hodně změnilo.

Přestože Alonso zůstává sebevědomý (nedávno v rozhovoru řekl, že si myslí, že je lepší než Hamilton a Verstappen), tým pravděpodobně nebude mít vítězný vůz, soudě podle formy v testech.

Jeho týmovému kolegovi Estebanu Oconovi bude trvat dobrou sezónu, než si zajistí místo budoucí alpské hvězdy, protože ho chce nahradit několik mladých jezdců, včetně Australana Oscara Piastriho.

Piastri vyhrál v roce 3 šampionát Formule 2020 a v této sezóně přestoupil do Formule 2. Je členem Alpine Driving Academy a nováčkovská sezóna by ho mohla dostat do nejvyšší kategorie v roce 2022 (nebo spíše 2023).

Schumacherovo jméno je zpět

Michael Schumacher je jedním z nejúspěšnějších jezdců Formule 1 v historii, ve své kariéře vyhrál sedm mistrovských titulů. Bohužel se v roce 2013 při lyžování vážně zranil a od té doby se na veřejnosti neobjevil a jeho rodina o jeho stavu poskytuje velmi málo informací.

Ale jméno Schumacher se vrátí do F1 v roce 2021, kdy se jeho syn Mick po vítězství v F2 v minulé sezóně posune do nejvyšší úrovně.

Mick má za sebou úspěšnou kariéru tím, že byl vybrán v rámci Ferrari Young Drivers Program a také tím, že vyhrál F3, aby si své místo v F1 vydobyl zásluhou a bez použití svého příjmení.