Velká cena Drift Masters. Na břehu se představili tuláci
Obecná témata

Velká cena Drift Masters. Na břehu se představili tuláci Minulý víkend se v Gdaňsku jela 9. a 10. etapa Velké ceny Drift Masters. 3 dny jezdili hráči bokem v areálu stadionu Energa.

Velká cena Drift Masters. Na břehu se představili tuláciVše začalo pátečním tréninkem. Řidiči měli k dispozici technickou cestu výstavními halami AmberExpa.

Soutěže se zúčastnilo 22 jezdců. Mimo jiné Piotr Wenchek, Paweł Trela, Grzegorz Hyupki, Marcin Mošpinek, Paweł Borkowski a řidič jediného kombi na poli Michal Szefer.

Sobotní ráno přivítalo driftery deštěm. Déšť naštěstí rychle ustal a trať během pár minut vyschla. Drifteři díky tomu projeli všechny kvalifikační závody na suchém povrchu. Tato část sobotního klání připadla Jakubovi Przygonskému. Druhý byl Grzegorz Hyupki a třetí James Dean. V Top 16 byli i tři místní hráči: Kuba Jakubowski, Pavel Grosh a Piotr Kozlowski, známí z jiných akcí Drift Masters.

V sobotní Top 8 jsme sledovali mimo jiné všechny jezdce Budmat Auto Drift Teamu, Pawla Borkowského nebo Grzegorze Hyupkiho. Soutěžící se snažili zapojit do boje o ceny. V této fázi se potkali David Karkošík a Petr Venchek - pilot Landryny musel uznat převahu plozzu, který pokračoval v boji o první místo. Grzegorz Hipki porazil Pavla Borkowského a James Dean vyhrál souboj s Pawelem Trelou.

Nejlepší 4 rozhodovaly o tom, kdo bude bojovat o první místo a kdo o třetí. Po těchto bojích se fanoušci dozvěděli, že Deane vs. Więcek, a ve finále B Hypki vs. Przygonski. V boji o nejnižší stupínek pódia selhala Balbína konkurenčních Drift Warriors. Praskla kardanová hřídel, což jezdci znemožnilo pokračovat. Ve velkém finále 9. kola jsme sledovali urputný souboj zástupců Budmat Auto Drift Teamu. Tento zápas vyhrál James Dean, který stál na stupních vítězů vedle Piotra Wencheka a Jakuba Przygonského.

V neděli se jezdci připravovali na kvalifikaci od svítání až do 10. kola DMGP. Podmínky na trase byly stejné jako v sobotu – suchý povrch a slunečná atmosféra. První místo v Qual obsadil James Dean, druhé David Karkosik a třetí Pavel Borkowski. Drifteři z pódií nedělních kvalifikačních závodů byli hned od první jízdy v dobré náladě a startovali v Top 16 s nemalou chutí po vítězství.

Velká cena Drift Masters. Na břehu se představili tuláciNedělní závody ve dvojicích byly plné poruch. Kvůli problémům s vozem do soutěže nestartoval Jerzy Tecław, vůz Pawla Korpulinského se porouchal při impulsu k první jízdě ve dvojicích, Pawlu Groszovi se při souboji s Pawlem Trelou spálila spojka a vůz Grzegorze Hyupky měl poruchu. proražení pneumatiky. poškozený, nestihl vyměnit předepsané dvě minuty.

O víkendu odstartovala osmička dalším soubojem pilotů Budmat Auto Drift Teamu. Petr Venchek se tentokrát utkal s Jamesem Deanem, který souboj vyhrál a pokračoval v boji o umístění na stupních vítězů. Pawel Trela ​​​​porazil Macieje Jarkeviche, David Karkosik postoupil po souboji s Jakubem Przygonskim, který v tomto duelu zasáhl prkna, a Pavel Borkowski porazil Kubu Jakubowského. Po Top 8 postoupili do A finále Pavel Borkowski a Pavel Trela, v B finále pak fanoušci sledovali Jamese Deana a Davida Karkosika. Finálové jízdy byly velmi vyhrocené – plné útoků a milimetrových běhů. První místo ve 4. kole DMGP obsadil Pavel Trela, druhé Pavel Borkowski a třetí James Dean.

Před námi je velké finále sezóny Drift Masters Grand Prix 2016. Driftové přijedou do Plocku na fotbalový stadion Wisla Plock, kde budou opět bojovat o vítězství na speciálně vyplněné asfaltové dráze.