F1 - Vettel vyhrál Velkou cenu Británie 2018 s Ferrari - Formule 1
Formule 1

Sebastian Vettel vyhrál Velkou cenu Velké Británie v Silverstone před Hamiltonem a Raikkonenem a upevnil si tak náskok v mistrovství světa F1 2018.

To bylo Britská GP vzrušující, co viděl triumfovat Sebastian Vettel и Ferrari: úspěch, který německému řidiči umožnil upevnit své vedení Svět F1 2018.

Následuj ho Lewis Hamilton, hlavní hrdina velkého comebacku: skóroval v prvních zatáčkách od Kimi Raikkonen (potrestán 10 sekundami a skončil na 3. místě), byl na 18. místě a cílovou pásku protnul jako druhý.

Mistrovství světa F1 2018 - Vysvědčení Velké ceny Velké Británie

Sebastian Vettel (Ferrari)

Zasloužené vítězství zvítězilo Sebastian Vettel a Silverstone: skvělý začátek, skvělé předjíždění ve finále proti Bottasovi a jedna Ferrari velmi rychlý za všech podmínek.

Pro vůdce Svět F1 2018 Jedná se o druhý úspěch v posledních čtyřech Grand Prix a čtvrté pódium v ​​posledních pěti závodech.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton skončil by druhý i bez nehody s Raikkonenem na startu: Vettel byl dnes rychlejší.

Včera obsadil pole position (počtvrté za sebou v Silverstone, pátý za posledních šest let) a po špatném startu (předběhli ho Vettel a Bottas) ho srazil Raikkonen a skončil na 18. pozici. Výjimečný comeback, který mu vynesl druhé místo, páté rovné domácí pódium Grand Prix a druhé v Top XNUMX v posledních třech závodech šampionátu. Svět F1 2018.

Kimi Raikkonen (Ferrari)

Kimi Raikkonen byl spravedlivě potrestán 10 sekund za zasažení Hamiltona na startu, ale přesto dokázal obsadit třetí místo, doprovázený velmi zajímavým duelem s Verstappenem.

Pro Icemana je to třetí pódium v ​​řadě Svět F1 2018: zaslouží si další rok smlouvy s Ferrari za brýle, které přináší Cavallinovi ...

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas proti jednomu mohl udělat málo Ferrari tak rychle: dokázal se dostat před Vettela o několik kol, ale už ne.

Finský řidič Mercedes hotovo Britská GP na čtvrté pozici: třetí po sobě jdoucí Velká cena bez pódia ...

Ferrari

Žádné spiknutí Ferrari proti Mercedesu a Silverstone: Vettel zaslouženě vyhrál Britská GP a Raikkonen se přiznali k incidentu s Hamiltonem.

Pravdou je, že o sedm let později se Cavallino vrátil, aby dobyl Spojené království: dominanci potvrzuje přítomnost dvou červených na stupních vítězů.