F1 2019 - Verstappen vyhrál Velkou cenu Rakouska (po hodinách) - Formule 1
Formule 1

Max Verstappen (Red Bull) vyhrál Velkou cenu Rakouska před Charlesem Leclercem, ale trvalo tři hodiny, než se výsledek stal oficiálním.

Max Verstappen vyhrál s červený býk il Velká cena Rakouska a Spielberg - devátý důkaz Svět F1 2019 - před Charles Leclerc ale na oficiální výsledek jste museli čekat tři hodiny. Kontroverzní předjíždění holandský řidič vs. druhý průvodce v kole 69 Ferrari ve skutečnosti to vedlo k vyšetřování, které trvalo déle, než se očekávalo.

Zdroje: Foto Charles Coates / Getty Images

Kredity: Foto Mark Thompson / Getty Images

Kredity: Foto Lars Baron / Getty Images

Zdroje: Foto Johannes Schedl / SEPA.Media / Getty Images

Úspěch Ferstappena al Red Bull Ring se shoduje s návratem – po 13 letech – motorizovaného jednomístného vozu. Honda na nejvyšším stupni pódia. Za zmínku také stojí Lewis Hamilton z "trojky" Mercedes o osm měsíců později (pátý pozadu) Sebastian Vettel) toto je naše Antonio Giovinazzi desátý odAlfa Romeo (první italský řidič, který po devíti letech nosil brýle: poslední uspěl Vitantonio Liuzzi ve Velké ceně Jižní Koreje 2010).

Mistrovství světa F1 2019 - Vysvědčení Velké ceny Rakouska

Charles Leclerc (Ferrari)

Nejlepší závod vůbec (zatím) pro Charles Leclerc: V sobotu získal pole position a v neděli měl skvělý start a sebevědomě vedl závod, než prohrál v 69. kole s bláznivým Verstappenem.

Třetí pódium v ​​řadě a nejlepší místo v kariéře: vítězství určitě přijde Svět F1 2019, zbývá jen pochopit, kdy.

Max Verstappen (Red Bull)

Max Verstappen bylo to fantastické: včera předvedl nejlepší výsledek své kariéry (za druhé, nizozemský jezdec nikdy nedostal pole position), a dnes, po strašném začátku, kdy ztratil sedm pozic, se vzpamatoval, aby si po kontroverzním předjíždění odvezl domů vítězství. .. proti Leclercovi.

Zasloužil by si trest? Logicky ne, podle předchozích rozhodnutí komisařů ano. Nevadí: triumf si zasloužil a opět dokázal, že je rychlý a stabilní závodník (18 Velkých cen v řadě v „pětce“).

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton ve 22. kole hodil po větru pevné pódium, když si zničil přední blatník Mercedes trefil tyč a ve druhé polovině Velké ceny nemohl jet tak rychle, jak by chtěl. Nesmíme zapomenout, že dvě trestná místa na síti (druhá až čtvrtá) byla opravena o trestné body. Kimi Raikkonen během kvalifikace.

Po deseti závodech v řadě v „první trojce“ lídr Svět F1 2019 minul pódium. Podle nás je to jen špatný okamžik: připravme se na jeho dominanci za dva týdny na domácí Velké ceně.

Valtteri Bottas (Mercedes)

В Velká cena Rakouska destruktivní pro Mercedes Valtteri Bottas zachránil den tím, že skončil třetí.

Další specifický test pro finského jezdce, který zakončil rok důsledně v první desítce.

Ferrari

Devět pro Leclercův závod, pět pro Vettelovo vedení: problémy během kvalifikace, které donutily německého jezdce startovat z deváté pozice, a narušený závod na první zastávce v boxech, kdy se mechanici Cavallina ocitli se Sebem v boxech bez pneumatik, aby jízda.

La Rossa nevyhrála Grand Prix více než osm měsíců: stejné období červený býk vyhrál dva. Stále je co dělat ...