Ford Bronco skončil třetí na NORRA Mexican 1000 Rally v Baja California.
Články

Od 25. do 29. dubna Baja California hostila Mexickou rallye NORRA 1000, jeden z nejtěžších terénů na světě, který Ford Bronco 2021 dokázal bez problémů projet a ve své kategorii skončil třetí.

se podařilo obsadit jednu z prvních pozic v rallye NORRA Mexican 1000, která skončila 29. dubna. , obsadil ve své kategorii třetí místo na stupních vítězů a stal se jedním z prvních, kterým se podařilo během pěti dnů trvání soutěže kompletně projet poušť Baja California.

Výzvy se chopili Jamie Groves a Seth Golawski, dva zkušení inženýři značky, na palubě čtyřdveřového vozu, který si prorazil cestu divočinou Baja California, jedním z nejnáročnějších a nejnebezpečnějších terénů v závodním světě. Značka na této trati závodila mnohokrát, takže její vystoupení zde skutečně znamená další test odolnosti a výkonu nad všemi ostatními před uvedením na trh.

„Bronco má za sebou dlouhou a úspěšnou historii závodění, takže jsme chtěli otestovat nový Ford Bronco jako náš poslední test. Vybudované divoké extrémní testovánía překonali naše očekávání ohledně výkonu v tomto zrádném prostředí. Tento závod je klíčovou poslední vlajkou, která potvrzuje, co Bronco dokáže před startem,“ řekl Jamie Groves, technický manažer Bronco.

Baja California je dobře známá pro svůj nepředvídatelný scénář, kdy se vozidla setkávají s různými extrémními povětrnostními podmínkami a různými typy terénu (bláto, bahno, suchá jezera, slané bažiny, skalnatý terén), jejichž drsnost nakonec způsobí, že mnozí opustí silnici. Slouží tedy jako neoddiskutovatelný důkaz síly a schopností každého vozidla, které jej překonává.

Ten, který soutěžil, měl některé změny, které přesahovaly tovární design. Inženýři přidali ochrannou klec, bezpečnostní pásy, závodní sedadla a hasičské vybavení. Navíc měl 6litrový motor EcoBoost V2.7 s automatickou převodovkou a volitelnou rozdělovací převodovku. Systém odpružení využíval tlumiče Bilstein a pneumatiky byly 33" terénní pneumatiky BFGoodrich.