F1 2019, Hamilton první v Bahrajnu, morální vítěz Leclerc - Formule 1
Formule 1

Lewis Hamilton vyhrál Grand Prix Bahrajnu s Mercedesem, ale morálním triumfem byl Charles Leclerc, třetí a zpomalil ho technický problém ve Ferrari, zatímco on byl pevně v čele.

V almanachech Lewis Hamilton bude vítěz, s Mercedespak Velká cena Bahrajnu a Sakhi. Ve skutečnosti je to morální triumf Charles Leclerc: řidič z Monaka Ferrari dokončil druhý test Svět F1 2019 na třetí pozici, ale jen proto, že ho brzdil technický problém, a byl pevně ve vedení.

Credit: Photo by Clive Mason/Getty Images - Zdroje: BAREIN, BAREIN - 31. března: Třetí místo Charles Leclerc z Monaka a Ferrari vypadá sklíčeně v parku během Grand Prix Bahrajnu formule 1 na Bahrain International Circuit 31. března, 2019 let v Bahrajnu, Bahrajn. (Foto: Clive Mason/Getty Images)

Credit: Photos Lars Baron/Getty Images – Credit: BARAIN, BAHRAIN – 31. BŘEZNA: Němec Sebastian Vettel a Ferrari se připravují na vstup na rošt před Velkou cenou Bahrajnu formule 1 na Bahrain International Circuit 31. března 2019 v Bahrajnu. Bahrajn. (Foto Lars Baron/Getty Images)

Poděkování: Fotografie Will Taylor-Medhurst/Getty Images - Poděkování: BAHRAIN, BAHRAIN - 31. BŘEZNA: Druhý finalista Valtteri Bottas z Finska a Mercedes GP vypadají sklíčeně v parku během Velké ceny Bahrajnu formule 1 na International Circuit Bahrain March 31. , 2019 v Bahrajnu, Bahrajn. (Foto: Will Taylor-Medhurst/Getty Images)

Kredity: KARIM SAHIB/AFP/Getty Images – Kredity: Monacký jezdec Ferrari Charles Leclerc řídí svůj vůz během Velké ceny Bahrajnu formule 31 na okruhu Sakhir v poušti jižně od hlavního města Bahrajnu Manama, březen 2019 (Foto autor) KARIM SAHIB / AFP) (Na fotografii by mělo být uvedeno KARIM SAHIB / AFP / Getty Images)

Dominantní červená v pátek a sobotu a závodní zklamání: Sebastian Vettel skončil pátý poté, co se během duelu s Hamiltonem sám točil, a krátce poté přišel o přední křídlo.

Mistrovství světa F1 2019 – vysvědčení Grand Prix Bahrajnu

ZDROJE: Foto Clive Mason / Getty Images

Charles Leclerc (Ferrari)

Charles Leclerc morální dobyvatel Velká cena Bahrajnu: nezapomenutelný závod zkažený problémem naERS, safety car se po porážce vydal na trať ve finále renault mu umožnilo udržet třetí místo, byl doprovázen bonusovým bodem za rychlá jízda.

Monacký jezdec je nejmladším hráčem v poli v historii Ferrari a druhý nejmladší jezdec, který získal pole position (rekord stále drží Vettel: Monza 2008) – měl špatný start, ale brzy se zotavil poté, co v šesti kolech předjel Bottase a poté Vettela. Jen smůla mu zabránila držet zasloužené první místo.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton věděl, jak využít problémů Ferrari a okamžitě poděkoval Leclercovi za předvedení Sakhi.

Pro úřadujícího mistra světa je to třetí úspěch z posledních čtyř kontroverzních Grand Prix: toto vítězství podle nás velmi ovlivní Svět F1 2019.

AUTORI: Foto Lars Baron / Getty Images

Sebastian Vettel (Ferrari)

Un Grand Prix del Bahrain zapomeň na Sebastian Vettel: V kvalifikaci se mu jeho týmový kolega Leclerc vysmíval a v závodě se mu ho podařilo předjet (ale byl jen šest kol před ním).

Mezi (málo) pozitiv patří předjíždění proti Hamiltonovi, mezi negativa patří předjíždění, které Hamilton ve 38. kole vždy vydržel. Nezlomil přední křídlo, ale točení bylo jeho chybou.

Kredity: Foto Will Taylor-Medhurst / Getty Images

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas stále vede Svět F1 2019 díky druhému místu v Velká cena Bahrajnu a na bonusovém místě v Melbourne.

Finský jezdec zahájil sezónu dobře, přestože si dnes pódium nezasloužil.

ZDROJE: KARIM SAHIB / AFP / Getty Images

Ferrari

Pátek a sobota od 10, neděle od 2: la Ferrari měl v kapse zbraň a skončil Velká cena Bahrajnu s třetím a pátým místem.

Nedostatek spolehlivosti: problémy naERS Di Leclerc zabránil mladému Monaku získat drtivé vítězství.